چیدمان اثاثیه منزل به صورت اصولی پس از اسباب کشی چگونه است ؟

چیدمان اثاثیه توسط پرسنل باربری رشت و باربری لاهیجان و باربری بندر انزلی

نحوه چیدمان اصولی لوازم منزل پس از اسباب کشی

 

در زمینه چیدمان منزل راهکار ها و نکاتی کلیدی وجود داشته که شما با اطلاع از آن ها می توانید چیدمان وسایل منزل خود را به صورت اصولی و صحیح و در کمترین زمان ممکن انجام دهید . برای آشنایی با این راهکار ها با ما همراه باشید .

 

مواردی که پس از اسباب کشی بایستی مورد توجه قرار گیرند :

تنها با نقل مکان به خانه جدید و آوردن وسایل کار ها تمام نشده و نیاز است که برای مهیا ساختن شرایط زندگی مناسب ، اقداماتی را انجام دهید . ما در ادامه لیستی از کارهایی که بایستی پس از اسباب کشی انجام دهید را آورده ایم :

 • تست سیستم گرمایشی و سرمایشی
 • جداسازی بسته های کوچک و بزرگ از یکدیگر
 • قرار دادن بسته بندی هر مکان در جای خود
 • باز کردن بسته بندی وسایل آشپزخانه و چیدن آن ها در کابینت ها
 • مشخص نمودن جای مناسبی برای وسایلی برقی و گازی نظیر یخچال ، تلویزیون ، اجاق گاز و … و پس از آن اقدام به راه اندازی آن ها
 • موکول نمودن باز کردن بسته بندی ها پس از یافتن محل دقیقی برای آن ها
 • بیرون بردن کارتن های باز شده و خالی برای خلوت نمودن فضا
 • از کل به جزء چیدمان وسایل را انجام دهید .
 • چیدن اثاثیه بزرگ از جمله مبلمان پیش از مرتب نمودن خرده وسایل
 • پیدا کردن جایی مناسب برای لوازم جزئی نظیر گلدان ها ، ساعت دیواری ، تابلو ها و …
 • نظافت سرویس بهداشتی و قرار دادن وسایل بهداشتی در آن
 • انجام یک گردگیری کلی که در رشت می توانید از پرسنل شرکت های حمل اثاثیه منزل رشت کمک بگیرید

پیشنهاد می شود در صورت داشتن بچه کوچکی که قادر به انجام کار های شخصی خود نبوده ، تا زمان مرتب شدن خانه او را به یک فرد قابل اطمینان بسپارید تا هم او در این شلوغی اذیت نشده و هم شما تمرکز بیشتری داشته باشید .

چیدمان منزل بعد از اسباب کشی دارای چه مراحلی است ؟

همه ما پس از اسباب کشی با آن همه فشار و استرس ، دوست داشته در خانه جدید زودتر مستقر شده و خیلی زود وسایل را در سر جای خود گذاشته

تا خانه از آن آشفتگی بیرون آید . راهکار های آورده شده در زیر به ما کمک نموده تا سرعت و سهولت چینش وسایل بر سر جای خود افزایش یابند .

مراحل بسته بندی اثاثیه توسط پرسنل باربری لنگرود و باربری رودسر

 • بررسی تمامی جعبه ها و وسایل

پیش از هر کاری مطمئن شوید که تمامی وسایل را از خانه قبلی و درون ماشین حمل اثاثیه آورده و هیچ وسیله و جعبه ای جا نمانده است .

برای این کار بهتر است پیش از اسباب کشی و در زمان بسته بندی وسایل ، لیستی از وسایل و جعبه ها تهیه نمایید .

 • به صف کردن جعبه ها

اگر در هنگام بسته بندی وسایل ، به کمک یک لیبل نوع محتویات درون کارتن و محلی که بایستی این جعبه درون آن قرار گیرد را مشخص نموده باشید

اکنون به راحتی این امکان برای شما وجود داشته که هر جعبه را به محل مخصوص آن منتقل نموده و از ازدحام جعبه ها در یک نقطه از خانه جلوگیری نمایید .

مثلا اگر شما بر روی جعبه بشقاب ها در کنار نوع محتویات کلمه آشپزخانه را نیز یادداشت نموده باشید بلافاصله پس از  دیدن آن ، جعبه را به آشپزخانه خواهید برد .

یا اگر دیگر افراد خانواده نیز این وظیفه را برعهده گیرند سردرگم نخواهند شد .

البته پرسنل باربری کیاشهر به این نکات کلیدی هنگام بسته بندی لوازم منزل رعایت می کنند

 • وسایل مهم را به برق بزنید .

پیش از آن که چیدمان وسایل را آغاز نمایید ، وسایل مهمی از قبیل یخچال ، گاز ، آبرمکن یا کولر (بسته به فصل) ، تلفن و … را به برق بزنید تا شب اولی گرسنه نمانده و یا با آب سرد مجبور به دوش گرفتن نشوید و یا گرما شما را اذیت نکند .

قسمتی از خانه را زود تر مرتب نموده و فضایی را مهیا سازید که خود و سایر افراد خانواده در آن بتوانید خستگی به در کنید .

 • اول از آشپزخانه شروع کنید .

بی راه نیست اگر بگوییم آشپزخانه قلب هر خانه است . شما برای مرتب کردن خانه به انرژی نیاز خواهید داشت پس قبل از دیگر بخش های خانه ، آشپزخانه را آماده کنید تا امکان آشپزی و درست کردن غذایی گرم برای خود و افراد خانواده را داشته باشید .

 • به سراغ اتاق خواب بروید .

خیلی از افراد پیش از هر کاری به اتاق نشیمن رفته و چیدمان وسایل آن جا را انجام می دهند چرا که فکر می کنند مهمانی سرزده در آن شرایط به خانه آن ها خواهد رفت ! اما

در حقیقت بهترین این کار این بوده که در این شرایط تنها به فکر راحتی خود بوده و سعی کنید جای خواب خود را مرتب بسازید تا پس از یک اسباب کشی خسته کننده خواب راحتی داشته باشید .

مهمانی اگر نیز بیاید شرایط شما را درک خواهد کرد ، پس سخت نگیرید .

 • چیدمان را به صورت کلی انجام دهید .

سعی کنید ابتدا وسایل بزرگ خانه مانند مبل ها و میز نهار خوری را چیده و مرتب نمودن وسایل  جزئی را به وقت مناسب تری موکول کنید .

چرا که اگر بخواهید هر قسمت از خانه را با تمامی جزئیات آن بچینید بایستی تا یک ماه درگیر چیدمان خانه باشید . ولی نیروهای متخصص باربری زیباکنار و باربری لشت نشا در چیدمان لوازم منزل به شما کمک می کنند

 • زیاد به فکر تزئین نباشید .

در شرایطی که در سرتاسر خانه جعبه های پر از وسایل به چشم می خورد و کلی کار برای انجام دادن دارید لطفا به فکر خوشگل کردن خانه نباشید .

برای مثال شما ابتدا می توانید جایی را برای مبل ها در نظر گرفته تا خانه به یک نظم نسبی برسد و بعد در صورت تمایل جای آن ها را در سرفرصت عوض کنید تا یک دکوراسیون شیک داشته باشید .

 • برنامه ریزی درست برای باز کردن بسته بندی ها داشته باشید .

برای یک چیدمان اصولی و قرار دادن کلیه وسایل اعم از جزئی و کلی در سر جای خود شما بایستی یک برنامه ریزی یک هفته ای داشته و طی این هفته کار ها را مرحله به مرحله پیش ببرید .

انجام نکات کلیدی در اسباب کشی توسط مشاورین باربری خمام و باربری صومعه سرا

 • کمک گرفتن از افراد خانواده برای باز کردن جعبه ها

سعی کنید فضای شادی را در بین افراد خانواده به وجود آورده و از تمامی افراد خانواده بخواهید که وظیفه بیرون آوردن جعبه ای را برعهده بگیرند .

این کار به فرزندان تقسیم کار را نیز می آموزد . برای مثال پس از چیدن تخت خواب و کمد ها در اتاق ، از فرزندان خود بخواهید که لباس ها و وسایل شخصی خود را از جعبه ها بیرون آورده و در کمد بچینند .

 • وسایل اصلی و مورد نیاز را در اولویت قرار دهید .

بهتر است زمانی که در حال بسته بندی وسایل هستید جعبه ها را اولویت بندی کرده و وسایل مهمی نظیر ظروف ، وسایل حمام و شوینده ها و … که بایستی اول از همه در سر جای خود قرار گیرند را مشخص نمایید .

این کار باعث می شود کمتر سختی های کار ها و شرایط نا به سامان خانه را حس کنید . بسیاری از نیروهای باربری کوچصفهان و باربری آستانه اشرفیه در این کار مهم به شما کمک می کنند

 • تهیه لیستی از وسایل درون هر جعبه

کار شما بسیار راحت تر خواهد بود اگر در زمان باز کردن بسته بندی ها لیستی از وسایل درون آن ها را داشته باشید .

این کار باعث شده در آن شلوغی وسایل خود را گم نکنید .

 • آماده کردن وسایل ضروری مانند سطل زباله و ابزار ها

قبل از آن که شروع به باز کردن جعبه ها نمایید جعبه کمک های اولیه ، سطل آشغال و ابزار ها را آماده کرده تا راحت چسب های باز شده از کارتن ها را در سطل زباله ریخته و تابلو ها را به کمک ابزار ها به دیوار نصب کنید و در صورت زخمی شدن خیلی زود به چسب زخم دسترسی داشته باشید .

 • دوری از باز نمودن جعبه های پر کار و غیر ضروری

جعبه وسایلی که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند را گوشه ای از خانه یا انباری گذاشته تا پس از رسیدگی به کار های مهم تر و قرار دادن وسایل دیگر در جای خود ، سر فرصتی مناسب فکری به حال آن ها کرده و جایی را برای آن ها پیدا کنید .

 • داشتن طرحی ذهنی برای چیدمان منزل

چنانچه شما در ذهن خود طرحی را برای چیدمان وسایل و لوازم منزل مانند مبل ها و جای یخچال و تلویزیون و … در نظر بگیرید

خیلی زود تر کار ها پیش می روند . پیش از آن که شروع به جابه جایی وسایل کرده و بیخود وسایل را این طرف و آن طرف ببرید در ذهن خود جای هر وسیله را مشخص نموده و بعد آن ها را به جای جدید خود منتقل کنید .

در بسیاری از مناطق استان گیلان به ویژه در شهر کلاچای و چابکسر افراد برای حمل لوازم منزل خود از پرسنل باربری کلاچای و یا باربری چابکسر کمک می گیرند

 • حفظ آرامش خود

به این فکر کنید که یک ماه بعد تنها خاطره ای از این روز ها باقی مانده ، پس الکی زندگی را به کام خود و افراد خانواده تلخ نکنید .

به دور از استرس و اضطراب سعی کنید در محیطی شاد و در کمال آرامش کار ها را انجام دهید .

قرار نیست به خاطر یک اسباب کشی زیاد از حد به خود فشار بیاورید . کارها در آرامش خیلی بهتر پیش خواهند رفت .

 

 

کار های لازم بعد از اسباب کشی

رعایت نکات زیر نیز به شما کمک کرده که کار انجام نشده ای باقی نماند . در شهر فومن نیز پرسنل سخت کوش باربری فومن به تمامی این نکات توجه می کنند

 

 

 • به روز رسانی آدرس ها
 • عوض کردن قفل درب ورودی
 • بررسی و یافتن بخش های مهم خانه از قبیل فلکه‌ی آب ، کنتور برق و آب ، فیوز ، راه خروج اضطراری و …
 • آشنایی با همسایه ها
 • پیدا کردن تسهیلات و مکان های رفاهی نزدیک نظیر فروشگاه ها ، مدرسه ، مسجد و …
5/5 - (1 امتیاز)
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.